Event Registrants for SOUTH FLORIDA GRAND PRIX - JANUARY 25 **

--- K-12 Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
Connor Sastre 14840505 1774 MIAMI COUNTRY DAY
Quan Tanksley 16600140 1599 DILLARD HIGH
Quintin Tanksley 16600113 1554 DILLARD HIGH
RION OKUNO 16978387 1413 MANATEE BAY ELEMENTARY
Isabel Boren 15755963 1365 CYPRESS BAY HIGH
Vasilii Filosofov 16736373 1324 AMERICAN HERITAGE-DELRAY BEACH
Savio Almeida Marques 16793477 1303 CYPRESS BAY HIGH
Maksym Smirnov 16954773 1264 NORMAN S EDELCUP SUNNY ISLES BCH K-8
Yan Garbovsky 15922314 1230 PINE CREST SCHOOL-FT LAUDERDALE
Mencio Chez 16271347 1198 EVERGLADES HIGH
McKhaila McKenzie 14630236 1038 FAU High School
Elliot Hull 15061228 549/21 David Posnack Jewish Day School
Dhruv Tejusinghani 17218116 516/06 EVERGLADES HIGH
Julian Ongaro 17273523 EVERGLADES HIGH
Xavier Gottlieb-Young MIAMI BEACH SENIOR HIGH
Gabriel Dania FRANKLIN ACADEMY PEMBROKE PINES K-12
YASIN Davletyarov 17224277 ALONZO AND TRACY MORNING SENIOR HIGH
--- K-8 Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
John Ligotti 16782771 1186 ST VINCENT FERRER SCHOOL
Sebastian Paniagua 16826718 974 FALCON COVE MIDDLE
Eli Antolinez 15593747 968 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Dhava Rajamanikandan 15601294 928 MANATEE BAY ELEMENTARY
Ishaan Venkatesh 16995987 909 PEMBROKE PINES CHARTER ELEMENTARY WEST
Jake Rogers 15732598 844 DON ESTRIDGE MIDDLE
Nayib Nader 16587374 810 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
GABRIEL RESNICK 17210194 804/05 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Sean Cronenbold 15634308 773 AMERICAN HERITAGE-PLANTATION
Manav Saigal 15549168 768 RANSOM EVERGLADES
Jamir Coradin 17228918 755/05 PARKWAY MIDDLE
Avery Villasuso 16853395 686 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
Kiernan Jacobs 15631157 682 WATSON B. DUNCAN MIDDLE
Vincent Crocker 17203375 682/05 PARKWAY MIDDLE
Joseph Kanjiramkuzhey 16397051 658 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
Vladimir Diaz 17212081 516/05 FRANKLIN ACADEMY-SUNRISE
Michael Goff 16886698 507/23 RANSOM EVERGLADES
Sanjay Mohan 16765117 496/21 FALCON COVE MIDDLE
Faheel Sufian 15946415 479 FRANKLIN ACADEMY-SUNRISE
Dane Cohen 16613758 450 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Wade Davis 15481930 445 PINE CREST SCHOOL-BOCA RATON
Tariq Todman 17228820 431/05 PARKWAY MIDDLE
Andres Hoyos 17173148 429/14 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
Patrick Brown 17112392 350/04 FRANKLIN ACADEMY-SUNRISE
Dean O'Connor 17228877 332/05 PARKWAY MIDDLE
Nicholas Juhasz 17217360 272/04 RANSOM EVERGLADES
Jeff Kahura 16048194 142/08 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Hunter Bosworth 17224125 101/04 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Logan Bosworth 17224131 101/04 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Owen Abrams PARKWAY MIDDLE
Aarav Jindal RANSOM EVERGLADES
Jahlani Brown PARKWAY MIDDLE
Kerrick Wiggins 17228814 PARKWAY MIDDLE
Felipe Salvador 17210592 PARKWAY MIDDLE
Dwight Stephens PARKWAY MIDDLE
Solomon Scotland PARKWAY MIDDLE
D'Andre Holness 17211375 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Ayat Davletyarov 17224298 NORMAN S EDELCUP SUNNY ISLES BCH K-8
Talon Frazier PARKWAY MIDDLE
Alejandro Munilla 17273963 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
William Silva-Santisteban 17211788 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Jose Gustavo Galindo BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
--- K-5 Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
Leon Lawrence 17196231 881/04 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Joshua Sun 16494180 871 GATOR RUN ELEMENTARY
Scarlett Asselta 17057438 861/23 Montessori Institute of Broward
Alexis Mosse 16268008 765 SAINT STEPHENS EPISCOPAL DAY SCHOOL
Maximilian Bergler 16876995 737 GOLDEN GROVE ELEMENTARY
Jackson Argentina 17211642 588/04 PARKWAY MIDDLE
Moziah Moniedafe 17228856 482/05 PARKWAY MIDDLE
Trevor Hull 16628223 419/14 David Posnack Jewish Day School
Joe Kahura 16048188 289/08 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Kaaleb korkmaz 17228794 183/04 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Rahul Mynala Eagle Point Elementary School
Connor Brown 17269903 FRANKLIN ACADEMY-SUNRISE
Ian Lopez 17178935 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Jayden C Garcia PARKWAY MIDDLE
DANIYAL-DIAS Davletyarov 17224283 NORMAN S EDELCUP SUNNY ISLES BCH K-8
Zoey Kobrin PARKWAY MIDDLE
Yanniel Polanco 17254627 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
--- K-3 Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
Riyaan Datta 16915387 837 PALMETTO ELEMENTARY
Tristan Cary 16722331 686 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Aidan Holcroft 16787480 461 THE GREENE SCHOOL
KAILANI ARENAS 17211526 403/05 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
CONNOR ARENAS 17211511 364/05 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Kiyoung Cannon 16241656 164/18 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
--- K-1 Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
Brooke Kelly 17143258 572/09 Homeschooled
ben holcroft 16787495 540 THE GREENE SCHOOL
David Kobrin 17223651 304/04 WEST HOLLYWOOD ELEMENTARY
Manaal Omer Syed 17212211 110/10 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Kihana Cannon 17228835 101/04 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
** Online registrants only. May not include entries otherwise received (mail, phone, etc.)

Event Summary

Name: SOUTH FLORIDA GRAND PRIX - JANUARY 25
Desc: Rated scholastic tournament. More info is at www.bocachess.com.
Location: Cooper City, Florida
Starts: Saturday 25 Jan 2020
Ends: Saturday 25 Jan 2020
Registration Ends: Friday 24 Jan 2020 9 p.m.
Organizer Email: Boca Raton Chess Club