Event Registrants for 2019 FLORIDA STATE SCHOLASTIC CHAMPIONSHIP **

--- K-8 CHAMPIONSHIP Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
RAGHAV VENKAT 14668233 2242 WELLINGTON LANDINGS MIDDLE
Bach Ngo 15576043 2117 JOSEPH WILLIAMS ELEMENTARY
andy yang 15215340 2038 EDGEWOOD JUNIOR SENIOR HIGH
Keshav Singh 14856984 2008 ST PAUL LUTHERAN
Nicolas De la Colina 14936616 1947 FRANKLIN ACADEMY-PEMBROKE PINES UPPER SCHOOL
Vincent Stone 15537233 1922 WEST SHORE JR/SR HIGH
Antony Gospodinov 14968016 1905 Thurgood Marshall
Leon Cheng 16137542 1867 James Weldon Johnson Middle School
Satvik Reddy 14659114 1858 THE BOLLES SCHOOL
Grayson Cooke 15001077 1797 OAK HALL SCHOOL
Zoe Zelner 14381821 1794 Teague Middle School
jerry yao 15860426 1739 JOSEPH WILLIAMS ELEMENTARY
William Wu 15782241 1737 HAWKS RISE ELEMENTARY
Chloe Min 14968388 1694 OAK HALL SCHOOL
Abhiram Pothuri 15560780 1672 JOSEPH WILLIAMS ELEMENTARY
Andrew Xing 15428101 1660 ABRAHAM LINCOLN MIDDLE
Tyler Von Lindenberg 15944424 1612 FRANKLIN ACADEMY-PALM BEACH GARDENS
Nate Ziegler 15967852 1609 OAK HALL SCHOOL
sisira yerrajennu 15870376 1587 WALKER MIDDLE
Jack Okun 15401612 1565 OAK HALL SCHOOL
Kamalesh Kumar Sureshkumar 14913750 1562 EDGEWOOD JUNIOR SENIOR HIGH
Daniel Zhang 15743054 1538 JOSEPH WILLIAMS ELEMENTARY
Nicholas Dimille 15799303 1528 FRANKLIN ACADEMY-PALM BEACH GARDENS
Robert Drum 16567914 1517 HOMESCHOOLED
thomas moy 15172096 1513 OAK HALL SCHOOL
Derrick Wu 15414520 1510 WHISPERING PINES ELEMENTARY
Dylan yu 15800955 1479 JOSEPH WILLIAMS ELEMENTARY
Ethan Tal 15462725 1471 HOMESCHOOLED
Haider Zaidi 15268138 1469 oak hall
Nicholas Hillberg 15940965 1457 FRANKLIN ACADEMY-PALM BEACH GARDENS
Benjamin Cury 15798975 1426 FRANKLIN ACADEMY-PALM BEACH GARDENS
Sastha Rajamanikandan 15310314 1372 FALCON COVE MIDDLE
Franklin He 15597426 1324 JOHN LONG MIDDLE
Jackson Gallegos 15799517 1323 FRANKLIN ACADEMY-PALM BEACH GARDENS
Amit Prasad 14942040 1267 SEMINOLE SCIENCE CHARTER SCHOOL
Dominick Dillon 16759904 1254/21 HOMESCHOOLED
Steven Gagov 14968085 1221 Thurgood Marshall
Akshat Suresh 16531207 1198 Goldsboro Elementary School
Caeden DeBoer 15642843 1185 McKeel Academy of Technology
Evan Iglesias 16008595 1172 Lamar Louise Curry Middle School
Taneesh Sirivolu 15165000 1170 Lake Highland Preparotory School
Kyle Knapp 15225195 1149 WEST SHORE JR/SR HIGH
Mencio Chez 16271347 1138 GLADES MIDDLE
Srijan Ganta 15429324 1136 Lake Nona Middle school
Shalam Yisrael 15607424 1091 HOMESCHOOLED
Robert Barder 16610208 1004/23 CARVER MIDDLE
christian Gieseking 16436192 993 FRANKLIN ACADEMY-PALM BEACH GARDENS
Alan Qiu 15268097 968 ABRAHAM LINCOLN MIDDLE
Ethan Wang 15684041 963 Morgan Fitzgerald Middle
ANISH NELLURI 15736606 956 TERRACE COMMUNITY MIDDLE
Thomas Cowell 15943291 953 FRANKLIN ACADEMY-PALM BEACH GARDENS
Aidan Stinson 16511528 949 Beaches Chapel
AADARSH ARUL 16084574 868 SANFORD MIDDLE
Maxwell Murray 15797470 861 FRANKLIN ACADEMY-PALM BEACH GARDENS
Nicholas Murray 15797485 846 FRANKLIN ACADEMY-PALM BEACH GARDENS
Elton Chen 16114658 841 GLADES MIDDLE
archit shankar 16410088 826 FARNELL MIDDLE
Matthew Dcosta 15625531 541 GLADES MIDDLE
sage kelly 16244332 519 GLADES MIDDLE
--- K-12 CHAMPIONSHIP Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
gabriel LEE 13770334 2158 TERRA ENVIRONMENTAL
Carlos Hoyos 14676301 2100 EVERGLADES HIGH
Dylan Sunjic 14194190 2090 BERKELEY PREPARATORY
Tony Burrus 15226293 2081 Wilshire
Benjamin Chen 14811886 2077 Chiles High School
Ryan Hamley 14930548 2072 HOMESCHOOLED
Melakah Yisrael 15607418 1980 Hallandale High
Andy Wu 13618642 1950 F.W. BUCHHOLZ HIGH
Samvel Antonyan 16820807 1937/12 Buchholz
Rohit Ramaswamy 14856853 1929 Hillsborough High School
Kelvin Ng 14234725 1924 WIREGRASS RANCH HIGH
Shama Yisrael 15607430 1910 HOMESCHOOLED
Kevin Ordet 14492017 1902 DR MICHAEL M KROP SENIOR HIGH
Lixin Zheng 14934515 1900 KING HIGH
Justin Kleidermacher 14207464 1897 MIAMI BEACH SENIOR HIGH
Brandon Sibbitt 14958795 1859 ONE SCHOOL OF THE ARTS
Jeffrey Lu 14043991 1829 F.W. BUCHHOLZ HIGH
Alan Wang 14103546 1814 F.W. BUCHHOLZ HIGH
Jancarlo Cruz 14916132 1805 FLORIDA VIRTUAL
Joseph Aming 14935420 1750 MIAMI COUNTRY DAY
Vansh Varak 14804633 1726 SUNCOAST HIGH
Donovan Wu 14422870 1677 PINE CREST SCHOOL-FT LAUDERDALE
Amy Xing 15473808 1671 F.W. BUCHHOLZ HIGH
Michael Field 16078194 1666 CARDINAL GIBBONS HIGH
evan waters 15919876 1664 HOMESCHOOLED
Jordan Applebaum 15867792 1628 Western High School
Connor Sastre 14840505 1590 MIAMI COUNTRY DAY
Darien Brown 16178028 1585 Dwight D. Eisenhower Middle School
Ignacio Serrato 14063486 1577 EDGEWOOD JUNIOR SENIOR HIGH
Justin Almazan 15305781 1564 SUNCOAST HIGH
Jianlin Chen 16103450 1541 TAMPA PALMS ELEMENTARY
Praveen Anbu 15217833 1512 SUNCOAST HIGH
Aidan Pevida 16461744 1506 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
Konwoo Kim 14643673 1470 F.W. BUCHHOLZ HIGH
Natahja Graddy 14052183 1470 TRINITY PREPARATORY SCHOOL
Andrew Qiu 15264423 1437 F.W. BUCHHOLZ HIGH
Isabel Boren 15755963 1399 CYPRESS BAY HIGH
Carlos Ariza 15671133 1375 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
Matthew Cuza 15560340 1364 MIAMI CORAL PARK SENIOR HIGH
quinton tanksley 16600113 1220/24 DILLARD HIGH
Fritz Valcourt 15940457 1172 Lake Brantley High
Alejandro Iglesias 15655573 1166 JOHN A FERGUSON SENIOR HIGH
Quan tanksley 16600140 1146/24 DILLARD HIGH
Sage Bachus 16898445 1136/05 Buchholz High School
caroline jiang 15799351 780 MIAMI COUNTRY DAY
Fabio Jorge 16601280 465/17 Archimedean Upper Conservatory
Rushik Sakamuri PALM BEACH CENTRAL HIGH
Tianhui (Cindy) Jie 19345253 F. W. Buchholz High School
--- K-5 CHAMPIONSHIP Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
jayden lang 15236661 1904 HERON HEIGHTS ELEMENTARY
Michael Guan 15641237 1824 PINECREST ELEMENTARY
Logan Weaver 15362204 1454 PLATO ACADEMY NORTH
Andrew Ye 15340905 1440 JOSEPH WILLIAMS ELEMENTARY
Jacorey Bynum 16600045 1394 PLANTATION ELEMENTARY
Neel Sahai 15676736 1382 WINDERMERE PREPARATORY SCHOOL
Benjamin Jiang 16280362 1378 PINE VIEW SCHOOL
VARSHINI VENKAT 15278025 1355 ELBRIDGE GALE ELEMENTARY
Christopher Page 15445241 1336 SUNSET ELEMENTARY
Advait Nair 15900267 1320 Liberty Pines Academy
sritej Sattaru 16084553 1232 laureate park elementary
Owen Parks-Church 15268150 1199 JOSEPH WILLIAMS ELEMENTARY
Yan Garbovsky 15922314 1190 PINE CREST SCHOOL-FT LAUDERDALE
Agrim Kumar 16383244 1096 JACKSONVILLE BEACH ELEMENTARY
Saketh Vudutala 15964537 1078 ROLAND PARK K-8
Saharsh Pothu 16225787 1062 JOSEPH WILLIAMS ELEMENTARY
Kirin Reiter 15936968 1055 HOLY TRINITY ACADEMY
Noah Jang 15561254 1043 JOSEPH WILLIAMS ELEMENTARY
Edward Li 15575982 858 LAWTON CHILES ELEMENTARY
Aaryman Vijaywargi 16443658 831 WESTCHASE ELEMENTARY
Srikruthi Neralla 16464153 811 PRIDE ELEMENTARY
NATHAN CHOPPARA 15920276 747 Lincoln Avenue Academy
--- K-3 CHAMPIONSHIP Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
Brian Bird 15768143 1286 OAK HALL SCHOOL
Oliver Cooke 15797018 1106 OAK HALL SCHOOL
Varshini Manikandan 16893386 976/04 DEER PARK ELEMENTARY
Tristan Elvers 16402658 956 Stone Lakes Elementary
Bavithran Chandrahasan 16484705 940 twin Lakes Elementary
James Gong 16734622 918 Stenstrom elementary
Kevin Reeves 15534391 911 oak hall
mike yang 15735782 908 FREEDOM 7 ELEMENTARY
Nick Cummings 15783416 887 oak hall
Aditeya Vijaywargi 16463186 850 WESTCHASE ELEMENTARY
Aleksander Dmitriev 16092773 849 MIAMI COUNTRY DAY
Dhava Rajamanikandan 15601294 816 MANATEE BAY ELEMENTARY
Max Bogatov 16092464 812 PINE CREST SCHOOL-FT LAUDERDALE
andersen LIAO 16468533 804 PALM LAKE ELEMENTARY
Mikhail Khasis 16224282 765 MIAMI COUNTRY DAY
Jason Zhang 16415676 741 OAK HALL SCHOOL
Sathvik Gandiboyina 15783360 737 oak hall
Donovan Castellanos 15829126 736 Saint Paul's Clearwater Independent School
Alex Bogatov 16088850 697 PINE CREST SCHOOL-FT LAUDERDALE
Aarush Handa 16332707 696 MACFARLANE PARK ELEMENTARY
Nicolas Riechel-Sarup 16339042 682 PINE CREST SCHOOL-FT LAUDERDALE
TANUSH Varak 16487417 661 ELBRIDGE GALE ELEMENTARY
Jaylen Dilkhush 16216077 648 MACFARLANE PARK ELEMENTARY
Jayden Cheng 16207356 646 PRIDE ELEMENTARY
Jacob Kent 16487506 603 ELBRIDGE GALE ELEMENTARY
catherine jiang 16293897 602 MIAMI COUNTRY DAY
coco yao 16335651 538 JOSEPH WILLIAMS ELEMENTARY
Viraaj Pardeshi 16691672 511/15 DEER PARK ELEMENTARY
Ayush Roy 16710940 474/15 DEER PARK ELEMENTARY
Martina Celis 16645075 453 oak hall
Erik Nelson 16669491 334/22 MIAMI COUNTRY DAY
Levi Egozi 16470224 275/18 MIAMI COUNTRY DAY
Leonardo Thampy 16709221 248/12 MIAMI COUNTRY DAY
Parvati Chakrabarti MARSH POINTE ELEMENTARY
Andrew Winter 16943767 THE BOLLES SCHOOL
Aaron Marian BINKS FOREST ELEMENTARY
Winston Neville THE GREENE SCHOOL
Brejesh Chakrabarti MARSH POINTE ELEMENTARY
--- K-1 CHAMPIONSHIP Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
Maxwell Yang 16416795 1181 PINE CREST SCHOOL-FT LAUDERDALE
Jack Judy 16123694 1090 oak hall
Platon Kaidash 16638737 1034 EMBASSY CREEK ELEMENTARY
Tovy Guan 16191117 1017 oak hall
Anay Gupta 16619440 898 oak hall
Jacob D Rose 16123714 739 oak hall
Panshul Jaiman 16642488 713 Avant Garde Academy at Westchase
ANALAYA MUNEEPEERAKUL 16128815 712 EXPRESSIONS LEARNING ART ACADEMY
Declan MAWDSLEY 16414248 695 oak hall
Shaoyan Chen 16873487 687/07 Sunrise Elementary
aidan holcroft 16787480 655/20 THE GREENE SCHOOL
Ishir Kumar 16761946 654 oak hall
john henry Lebrun 16747483 642 oak hall
Michael Brask 16720726 622 THE GREENE SCHOOL
Elias Siddiqui 16185815 575 oak hall
MAXIMILIAN BERGLER 16876995 526/10 GOLDEN GROVE ELEMENTARY
ARSENIO BACHURIN 16790750 507 NORMAN S EDELCUP SUNNY ISLES BCH K-8
Henry Thomas 16790331 496 oak hall
Kaden Dilkhush 16216083 481 MACFARLANE PARK ELEMENTARY
Shreyan Mola 16655600 469 OAK HALL SCHOOL
Ethan Guo 16762034 433/12 EVERGLADES ELEMENTARY
Mukilananth Thirukumar 16863591 397/12 DEER PARK ELEMENTARY
Victor Znamirovschi 16847014 382 THE GREENE SCHOOL
Noam Goldstone 16828193 371/25 THE GREENE SCHOOL
Aubrey Shoaf-Levasseur 16828852 351 THE GREENE SCHOOL
Amarley Mullings 16293092 332 oak hall
Lucas Frady 16806350 330/04 Providence
Tesia Gurley 16765138 251/19 oak hall
Ashton Lubin 16563555 239/14 MIAMI SHORES ELEMENTARY
john davie 16875938 229/15 THE GREENE SCHOOL
OLIVIA (Rnd 1) HOLDER 16842216 195/15 THE GREENE SCHOOL
Shane Kent 16831588 154/15 ELBRIDGE GALE ELEMENTARY
Benjamin holcroft 16787495 144/16 THE GREENE SCHOOL
Lucas (Rnd 3) Dawson 16846995 118/14 ELBRIDGE GALE ELEMENTARY
Svara Cherabuddi 16802246 109/07 oak hall
Ayaan Kamal 16925390 105/04 ELBRIDGE GALE ELEMENTARY
Leif Beats 16980256 SOUTH MIAMI HEIGHTS ELEMENTARY
Kethan Gurram 16955844 ELBRIDGE GALE ELEMENTARY
Parker Prince ELBRIDGE GALE ELEMENTARY
Elle Neville THE GREENE SCHOOL
Michael Julian Rodriguez 16973348 Wards Creek Elementary
Georgina Neville THE GREENE SCHOOL
Andrea Wang Curtis Fundamental Elementary
--- K-12 UNDER 1100 Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
Akshaj Srivastava 15786808 1031 WALKER MIDDLE
Trenton KOKINDA 15796152 969 William T. Dwyer High School
Matthew Johnson 16703970 952 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
Eric Song 15800940 949/17 F.W. BUCHHOLZ HIGH
Daniel Martinez 15226988 944 DIVINE SAVIOR ACADEMY
Lucas Martinez 14710582 880 DIVINE SAVIOR ACADEMY
Jonathan Gomez 16462471 847 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
Daniel Zeng 14998085 825/11 F.W. BUCHHOLZ HIGH
Aakash Madadi 16253121 785 Stanton College Prep
Ryan Chen 13945247 602/23 F.W. BUCHHOLZ HIGH
--- K-8 UNDER 1000 Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
Temur Fakhriddin 16791821 1000/12 American Youth Academy
Arthur Hernandez-Visbal 15823812 985 Holy Family Catholic School
Kaushik Rajkumar Jayaprabha 16614443 973 Markham Woods Middle School
Chris Zoidis 16410753 939 oak hall
Darsheel Panchal 15810548 938 TAMPA PALMS ELEMENTARY
Keanu Vogel 15945700 925 FRANKLIN ACADEMY-PALM BEACH GARDENS
Ali Dominguez 15233750 799 DIVINE SAVIOR ACADEMY
Alyssa Ramos 14822562 793 AMMONS MIDDLE
Soham Shirode 16757830 781/12 Teague Middle School
Parsa Tehranipoor 16592938 766/17 ABRAHAM LINCOLN MIDDLE
Jeremy Heberer 16281873 743 HOMESCHOOLED
Brian Ramos 14372860 704 SOMERSET SILVER PALMS
Jake Rogers 15732598 698 DON ESTRIDGE MIDDLE
Dylan Hunerberg 16677918 692/21 FRANKLIN ACADEMY-PALM BEACH GARDENS
Trystan Stinson 16594412 652 Beaches Chapel
John Lucian Goins 16734486 604/06 Connections Academy
Avery Villasuso 16853395 585/09 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
Roza Zelner 14890315 560 Pace-Brentley School
JOSEPH KANJIRAMKUZHEY 16397051 404/14 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
Andrew Borgen 16791533 361/15 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
Jack McClintock 16559392 105/05 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
Edgar Batista 16946987 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
Sean Ward 16942413 The Magnolia School
--- K-5 UNDER 700 Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
Moitri Santra 15939561 734 Lawton Elementary School
Anthony Tan 16850490 709/13 CITRUS COVE ELEMENTARY
Prajwal Nidadavolu 15819890 688 Orlando Science Elementary
Connor Ringlehan 16477391 682 oak hall
Carly Vu 16155397 658 oak hall
ABHIRAM RAJ 16122328 651 EQUESTRIAN TRAILS ELEMENTARY
John Joura 16650651 637/25 MACFARLANE PARK ELEMENTARY
Isaac Son 16015612 604 JOSEPH WILLIAMS ELEMENTARY
ISA CRUZ 15489847 604 Westchester elementary
Ishaan Raghavendra Rao 16847020 595/15 Sawgrass Elementary
Saidvalikhon Khotamov 16788278 578/13 American Youth Academy
Sophie Tan 16850484 520/15 CITRUS COVE ELEMENTARY
Kadar Mullings 16644767 511 oak hall
Devin Gonzalez 16209044 510 SOUTH MIAMI HEIGHTS ELEMENTARY
Umarkhon Khotamov 16788242 487/13 American Youth Academy
Roshan Oodal 15231664 459 ELBRIDGE GALE ELEMENTARY
Arnav Pandey 16875950 439/15 ELBRIDGE GALE ELEMENTARY
Sam Kosak 16121105 431 Littlewood Elementary
Mia Zelhof 15634095 395 ELBRIDGE GALE ELEMENTARY
Andrew (Rnd 3) Dawson 15931831 327 ELBRIDGE GALE ELEMENTARY
James Kachergus 16954877 St. Paul's Catholic School
RION OKUNO MANATEE BAY ELEMENTARY
Shiven sharma 16802068 oak hall
--- K-3 UNDER 600 Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
Jishnu Gowda 16340514 580 HAWKES BLUFF ELEMENTARY
Maanya Rao 16467702 579 oak hall
Mendel Beats 16263525 570 SOUTH MIAMI HEIGHTS ELEMENTARY
Agrima Jaiman 16710453 565 Avant Garde Academy at Westchase
Adrian Znamirovschi 16592415 563 THE GREENE SCHOOL
MARIA CHEREDNYK 16797450 562/19 SUNNY ISLES BEACH COMMUNITY SCHOOL
Adelyn Gurley 16399220 544 oak hall
VISHRUTH MEREDDY 16810775 542/09 TIMBERLIN CREEK ELEMENTARY SCHOOL
Angel Resendiz 16832911 511/19 SOUTH MIAMI HEIGHTS ELEMENTARY
Neel Gurram 16664342 500/15 ELBRIDGE GALE ELEMENTARY
Oliver Novack 16101631 491 MIAMI SHORES ELEMENTARY
Gabe Odocha 16074734 491 oak hall
Athma Reddy 16672933 487 oak hall
Noah Anderson 16847035 468/21 THE GREENE SCHOOL
Matheson McCumber 16190177 398/05 MARSH POINTE ELEMENTARY
Landon Camel 16625767 388 ELBRIDGE GALE ELEMENTARY
JANAKI RAJ 16286005 387 EQUESTRIAN TRAILS ELEMENTARY
Brandon Greene 16846980 373/12 THE GREENE SCHOOL
Ronit Prasad 16630835 334 SEMINOLE SCIENCE CHARTER SCHOOL
Avinash Nataraj 16672948 332 oak hall
Iris BARMPOUTI 16123688 325 oak hall
Suneet Sharma 16802074 309/18 oak hall
Jupiter Kirk 16875902 290/20 THE GREENE SCHOOL
Sarai Mullings 16644773 290 oak hall
Aarush Varak 16487438 265 ELBRIDGE GALE ELEMENTARY
Courtenay Sobrien 16142301 259/16 ELBRIDGE GALE ELEMENTARY
Abubakr Khotamov 16788304 225/06 American Youth Academy
Lev Scher 16799064 185/05 MIAMI SHORES ELEMENTARY
Harmony Haynes 16567605 169/20 MIAMI SHORES ELEMENTARY
Anael Beauvvais 16292570 137 MIAMI SHORES ELEMENTARY
Ezra Sawicki 16775842 133/09 JOSEPH WILLIAMS ELEMENTARY
Lindy Heberer 16619303 122/15 HOMESCHOOLED
Arnav Gosavi 16721138 105/04 DEER PARK ELEMENTARY
Abdurakhmon Fakhriddin American Youth Academy
Tien Dea 16947761 THE GREENE SCHOOL
Aarna Warekar 16806496 Valley Ridge Academy
Aadit Kumar 16969996 ST PAUL LUTHERAN
Lucas DeRyke 16985844 Maitland Montessori
Malcolm Greene THE GREENE SCHOOL
Nuriddin Fakhriddin American Youth Academy
Igor Sznyrowski THE GREENE SCHOOL
** Online registrants only. May not include entries otherwise received (mail, phone, etc.)

Event Summary

Name: 2019 FLORIDA STATE SCHOLASTIC CHAMPIONSHIP
Desc: 2019 Florida State Scholastic Championship
Location: Wyndham Orlando Resort International Drive
Starts: Friday 01 Mar 2019
Ends: Sunday 03 Mar 2019
Registration Ends: Friday 01 Mar 2019 4 p.m.
Organizer Email: Florida Chess Association, Inc.