Event Registrants for SOUTH FLORIDA GRAND PRIX - JANUARY 19 **

--- K-12 Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
Manuel Alvare 16264493 1552 ROCKWAY MIDDLE
Aidan Pevida 16461744 1506 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
Giuliano Chizzolini 14399391 1504 STONEMAN DOUGLAS HIGH
Adrian Diaz 15331552 1298 ROCKWAY MIDDLE
Advait Nair 15900267 1258 LIBERTY PINES ACADEMY
David Plotkin 16796304 1244/12 MIAMI COUNTRY DAY
Yan Garbovsky 15922314 1213 PINE CREST SCHOOL-FT LAUDERDALE
Maxwell Yang 16416795 1202 PINE CREST SCHOOL-FT LAUDERDALE
Paul Mamonov 14517375 1157 AMERICAN HERITAGE-PLANTATION
LOI TRUONG 16559888 1156 SOUTHWEST SENIOR HIGH
Shuncheng Liang 15909995 1097 BAK MIDDLE SCHOOL OF THE ARTS
Manuel Parada 15708315 1008 ROCKWAY MIDDLE
Robert Barder 16610208 1004/23 GEORGE W CARVER MIDDLE
Matthew Johnson 16703970 952 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
Jonathan Gomez 16462471 847 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
Blake Larson 16928630 BENJAMIN SCHOOL
Fernando Vargas 16869427 KEY BISCAYNE K-8 CENTER
--- K-8 Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
Abror Kurbanova 15737464 1464 HASS
Mencio Chez 16271347 1138 GLADES MIDDLE
Platon Kaidash 16638737 1016 EMBASSY CREEK ELEMENTARY
Jonathan Casares 16118358 1010 ROCKWAY MIDDLE
Aarav Bejjinki 15487464 1008 WELLINGTON LANDINGS MIDDLE
Elton Chen 16114658 841 GLADES MIDDLE
Vadim Gezha 16207513 727 NORMAN S EDELCUP SUNNY ISLES BCH K-8
Manuel Alberto Gonzalez-Diaz 16603265 704 ROCKWAY MIDDLE
Dreidy Viera 16587222 687/16 ROCKWAY MIDDLE
Raydel Martinez 16820050 610/05 ROCKWAY MIDDLE
Avery Villasuso 16853395 585/09 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
Javier Alejandro Silva 16824487 577/12 ROCKWAY MIDDLE
Eduardo Gonzalez 16605880 538 ST ROSE OF LIMA
Gabriel Renner 16826724 331/05 FRANKLIN ACADEMY-PEMBROKE PINES UPPER SCHOOL
Diego Soto 16818311 318/25 ROCKWAY MIDDLE
Nicholas Cimilluca 16605853 111/14 WESTGLADES MIDDLE
Jacqueline Casares 16305948 103/05 ROCKWAY MIDDLE
Sebastian Paniagua FALCON COVE MIDDLE
Giovani Soto ROCKWAY MIDDLE
Sheylee Triana 16889876 ROCKWAY MIDDLE
Josemiguel Guerrero 16854451 PONCE DE LEON MIDDLE
Sage Kelly GLADES MIDDLE
--- K-5 Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
Enzo Gonzalez 15895931 941 WEST HIALEAH GARDENS ELEMENTARY
Max Bogatov 16092464 812 PINE CREST SCHOOL-FT LAUDERDALE
Christian Bulankov 15883346 781/19 RUTH K BROAD BAY HARBOR K-8 CENTER
Benjamin Volovik 16106973 739 AVENTURA WATERWAYS K-8 CENTER
Joshua Sun 16494180 727 GATOR RUN ELEMENTARY
Atulya Tammareddy 16765123 702/24 FRANKLIN ACADEMY-PEMBROKE PINES LOWER SCHOOL
Alex Bogatov 16088850 697 PINE CREST SCHOOL-FT LAUDERDALE
Noah Salazar 15634926 674 UNIVERSITY SCHOOL
Ishaan Raghavendra Rao 16847020 595/15 SAWGRASS ELEMENTARY
Christian Frenette 16416910 522 FRANKLIN ACADEMY-BOYNTON BEACH
Matthew Ma 16618844 440 SUNSET LAKES ELEMENTARY
Diego Perez 15600400 271 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Sacha Bidermann 16104845 SOUTH FLORIDA CHESS CLUB
Robert Krasnov PINE CREST SCHOOL-FT LAUDERDALE
--- K-3 Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
LEO TEMNIKOV 16463495 930 Fisher Island Day School
jonathan zhou 16615101 463/05 EVERGLADES ELEMENTARY
Parvati Chakrabarti MARSH POINTE ELEMENTARY
--- K-1 Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
Alexis Mosse 16268008 736 SAINT STEPHENS EPISCOPAL DAY SCHOOL
ARSENIO BACHURIN 16790750 445/25 NORMAN S EDELCUP SUNNY ISLES BCH K-8
Pascal Palmieri 16887288 350/05 SOUTH POINTE ELEMENTARY
Alejandro Perez 16928378 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Aleksey Petukhov 16932140 HOMESCHOOLED
Nicolas Adler St Stephen's Episcopal Day School
** Online registrants only. May not include entries otherwise received (mail, phone, etc.)

Event Summary

Name: SOUTH FLORIDA GRAND PRIX - JANUARY 19
Desc: Rated scholastic tournament. More info is at www.bocachess.com.
Location: Pembroke Pines, Florida
Starts: Saturday 19 Jan 2019
Ends: Saturday 19 Jan 2019
Organizer Email: Boca Raton Chess Club