Event Registrants for SOUTH FLORIDA GRAND PRIX - MAY 4 **

--- K-12 Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
Jacorey Bynum 16600045 1555 PLANTATION ELEMENTARY
Quinton Tanksley 16600113 1463 DILLARD HIGH
Rohan Kumar 15441096 1456 AMERICAN HERITAGE-PLANTATION
Carlos Ariza 15671133 1397 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
Quan Tanksley 16600140 1286 DILLARD HIGH
Yan Garbovsky 15922314 1282 PINE CREST SCHOOL-FT LAUDERDALE
Shuncheng Liang 15909995 1212 BAK MIDDLE SCHOOL OF THE ARTS
Abhinav Sajeev 16409830 1113 RENAISSANCE CHARTER AT CORAL SPRINGS
Vasilii Filosofov 16736373 1069 AMERICAN HERITAGE-DELRAY BEACH
Jonathan Gomez 16462471 817 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
sacha BIDERMANN 16104845 775/18 SOUTH POINTE ELEMENTARY
--- K-8 Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
Esteban Morales 16601321 1149 ARCHIMEDEAN MIDDLE CONSERVATORY
Jonathan Casares 16118358 1045 ROCKWAY MIDDLE
Arthur Hernandez-Visbal 15823812 1017 Holy Family Catholic School
Sage Kelly 16244332 985 GLADES MIDDLE
Manuel Alberto Gonzalez-Diaz 16603265 922 ROCKWAY MIDDLE
Savio Almeida Marques 16793477 876/10 FALCON COVE MIDDLE
Delaney Dvorsky 15038270 776 PALMETTO MIDDLE
Avery Villasuso 16853395 699 BELEN JESUIT PREPARATORY SCHOOL
Yashas Vijay 16545626 677 FALCON COVE MIDDLE
anthony perez 16824308 670 ROCKWAY MIDDLE
Eduardo Gonzalez 16605880 649 ST ROSE OF LIMA
Wade Davis 15481930 464 PINE CREST SCHOOL-BOCA RATON
--- K-5 Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
Dhava Rajamanikandan 15601294 954 MANATEE BAY ELEMENTARY
Ishaan Raghavendra Rao 16847020 873 SAWGRASS ELEMENTARY
Platon Kaidash 16638737 859 EMBASSY CREEK ELEMENTARY
Anthony Tan 16850490 774 CITRUS COVE ELEMENTARY
Eli Antolinez 15593747 714 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Sophie Tan 16850484 654/25 CITRUS COVE ELEMENTARY
Joshua Sun 16494180 654 GATOR RUN ELEMENTARY
Oliver Su 16091152 629 EQUESTRIAN TRAILS ELEMENTARY
Matthew ma 16618844 563 SUNSET LAKES ELEMENTARY
Khang Nguyen 16795453 444 WHISPERING PINES ELEMENTARY
alec SCHWARTZ 16862005 413/10 THE GREENE SCHOOL
Dane Cohen 16613758 178/18 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Parvati Chakrabarti MARSH POINTE ELEMENTARY
Robert Krasnov PINE CREST SCHOOL-FT LAUDERDALE
--- K-3 Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
Alexis Mosse 16268008 796 SAINT STEPHENS EPISCOPAL DAY SCHOOL
Jishnu Gowda 16340514 619 HAWKES BLUFF ELEMENTARY
Rahul Kumar 16646104 539 ALEXANDER MONTESSORI
Justin Rodriguez 16744132 479/17 SOMERSET ACADEMY
Kiyoung Cannon 16241656 114/09 FRANKLIN ACADEMY-COOPER CITY
Sarah Hirschkowitz 16710411 110/16 BENT TREE ELEMENTARY
--- K-1 Section ---
Registrant Name USCF ID Rating Skd Byes School
MAXIMILIAN BERGLER 16876995 714/25 GOLDEN GROVE ELEMENTARY
ARSENIO BACHURIN 16790750 702 NORMAN S EDELCUP SUNNY ISLES BCH K-8
Maggie Li 17014590 EVERGLADES ELEMENTARY
Ishaan Venkatesh 16995987 PEMBROKE PINES CHARTER ELEMENTARY WEST
Gavin Havenick 17054643 TEMPLE BETH AM
** Online registrants only. May not include entries otherwise received (mail, phone, etc.)

Event Summary

Name: SOUTH FLORIDA GRAND PRIX - MAY 4
Desc: Rated scholastic tournament. More info is at www.bocachess.com.
Location: Pembroke Pines, Florida
Starts: Saturday 04 May 2019
Ends: Saturday 04 May 2019
Organizer Email: Boca Raton Chess Club