--- Master-Expert Section --- | |||||
---|---|---|---|---|---|
Registrant Name | Rating | FIDE Rating | Sch | Byes | |
GM Jianchao Zhou | 2655 | 2567 | 2 day | ||
IM Facundo Pierrot | 2401 | 2326 | 3 day | ||
Raghav Venkat | 2383 | 2222 | 2 day | ||
IM Mladen Vucic | 2346 | 2315 | 3 day | ||
FM Brejesh Chakrabarti | 2344 | 2233 | 3 day | 1 | |
CM Marvin Gao | 2340 | 2184 | 2 day | ||
CM Joseph Wan | 2309 | 2168 | 2 day | ||
Nick Moore | 2287 | 2140 | 3 day | ||
Theodore Slade | 2265 | 2118 | 3 day | ||
Jacorey Bynum | 2246 | 1961 | 2 day | ||
Scott Ramer | 2233 | 2145 | 3 day | ||
Ryan Hamley | 2232 | 2091 | 3 day | ||
Vincent Stone | 2216 | 1982 | 3 day | ||
Aniket Shukla | 2213 | 2006 | 2 day | ||
IM Mikhail Zlotnikov | 2207 | 2102 | 3 day | ||
Siddharth Singh | 2204 | 2123 | 3 day | ||
Truman Hoang | 2161 | 1953 | 2 day | ||
Oscar Williams | 2160 | 1956 | 3 day | ||
Roshan Jayaraman | 2140 | 1976 | 2 day | ||
Advait Nair | 2121 | 1968 | 3 day | 1 | |
Sritej Sattaru | 2093 | 1906 | 3 day | ||
Arav Patel | 2082 | 1938 | 2 day | ||
Aaron Marian | 2081 | 1774 | 2 day | ||
Om Mishra | 2070 | 1881 | 2 day | ||
Ubaldo Lopez-Naranjo | 2051 | 1893 | 3 day | 1 | |
Andrew Rea | 2033 | 1948 | 2 day | ||
Peter Dyson | 2021 | 1973 | 3 day | ||
Brandon Vila | 2021 | 1797 | 3 day | ||
Andrew Gar Catlin | 2010 | 1948 | 2 day | 3 | |
Phillip Durand | 2010 | 1949 | 2 day | ||
Joshua Campbell | 1949 | 1863 | 3 day | ||
--- Class A-1600 to 1999 Section --- | |||||
Registrant Name | Rating | FIDE Rating | Sch | Byes | |
Ayush Maddikonda | 2019 | 1862 | 2 day | ||
Sam Sokhanvari | 1993 | 1907 | 2 day | 5 | |
Egerton Bullock | 1991 | 1771 | 3 day | ||
Victor Barrios | 1985 | None | 2 day | ||
Vivan Mulay | 1976 | 1828 | 2 day | ||
Aakash Jani | 1968 | 1779 | 2 day | ||
Quan Tanksley | 1958 | 1776 | 2 day | ||
Robert Willcox | 1942 | None | 2 day | ||
Jolie Huang | 1932 | 1722 | 2 day | ||
Sebastian Merida Ceballos | 1924 | 1824 | 2 day | ||
Ayush Roy | 1922 | 1776 | 2 day | ||
Christopher William | 1917 | None | 3 day | ||
William Bowman | 1892 | 1815 | 3 day | ||
Wayne Strickland | 1885 | 1921 | 3 day | ||
Luke Gorman | 1872 | 1746 | 3 day | ||
Lance Winters | 1864 | 1875 | 3 day | ||
William Hardison | 1851 | None | 2 day | ||
Daniel Ruvins | 1844 | None | 2 day | ||
Oliver Rana | 1840 | 1721 | 3 day | ||
Daniel Yang | 1834 | 1818 | 3 day | ||
Zoe Zelner | 1829 | None | 2 day | ||
Soham Patel | 1825 | 1667 | 2 day | ||
Nicholas Weisberger | 1819 | None | 2 day | ||
Dan Racine | 1816 | None | 2 day | ||
Prajit Manivannan | 1810 | 1697 | 2 day | ||
arthur suggs | 1809 | None | 3 day | ||
Gary Cote | 1800 | 1692 | 3 day | ||
Mike Mason | 1800 | 2012 | 3 day | ||
Robert Mitchell | 1781 | None | 3 day | ||
Johnathan Smith | 1774 | None | 3 day | ||
Aashish Jagan | 1774 | 1644 | 3 day | 1 | |
Sureshkumar Rajamani | 1754 | 1838 | 3 day | ||
Kyle Knapp | 1750 | 1748 | 3 day | ||
Peter McQuillan | 1747 | None | 3 day | ||
Richard McCormick | 1734 | None | 2 day | ||
Michael Uhlig | 1730 | 1628 | 3 day | ||
Platon Kaidash | 1729 | 1581 | 3 day | ||
Grace Yang | 1686 | 1720 | 3 day | 1 | |
Celine Chen | 1682 | 1682 | 3 day | ||
Damian Alexander | 1678 | None | 2 day | ||
Ethan Tal | 1666 | None | 2 day | ||
Aaryman Vijaywargi | 1664 | 1740 | 2 day | ||
Saketh Vudutala | 1614 | 1357 | 2 day | ||
Tanisha Saha | 1518 | None | 2 day | ||
Justin Hair (FIDE RATING) | 1252 | 1778 | 2 day | ||
Aarav Das (FIDE RATING) | 3 day | ||||
Edward W Pickering | 2 day | ||||
WCM Keyshla Vega | 1791 | 2 day | |||
Coralys (FIDE) Alvarado | 1713 | 2 day | |||
--- Class B-1400 to 1799 Section --- | |||||
Registrant Name | Rating | FIDE Rating | Sch | Byes | |
Carl Corvin | 1757 | 1692 | 3 day | ||
Angel Barrios | 1752 | None | 2 day | ||
Miguel Carlos Diaz | 1730 | 1833 | 2 day | ||
ARTURO SALIVA | 1715 | None | 3 day | ||
MR DAVID RAYMOND | 1700 | None | 3 day | 3,4 | |
Bill Waite | 1700 | None | 3 day | ||
Lou Friscoe | 1700 | None | 3 day | ||
Matthew Kolcz | 1682 | None | 3 day | ||
Chad Davis | 1624 | None | 3 day | ||
Ishir Kumar | 1611 | None | 3 day | 1 | |
Janusz Gromnicki | 1600 | 1792 | 2 day | ||
Catherine Zelner | 1600 | None | 2 day | ||
Mike Ward | 1596 | None | 3 day | ||
Ivan Goponenko | 1586 | None | 2 day | ||
Daniel Smith | 1555 | None | 3 day | ||
Daniel Tal | 1554 | None | 3 day | 2,3 | |
Andy Martin | 1553/13 | None | 3 day | ||
Cayden Weaver | 1548/12 | None | 2 day | ||
Sagi Abiri | 1493 | None | 3 day | ||
Zach Douglas | 1489 | None | 3 day | ||
JOSEPH BYRNES | 1477 | None | 3 day | ||
--- Class C-1200 to 1599 Section --- | |||||
Registrant Name | Rating | FIDE Rating | Sch | Byes | |
Kiani Walker | 1593 | 1648 | 2 day | ||
Luca Donayre | 1518 | None | 2 day | ||
john lebon | 1500 | None | 2 day | ||
Bob Lind | 1500 | None | 3 day | ||
Vicentiu Iorga | 1492 | None | 3 day | ||
Hrehaan Waghmode | 1482 | None | 2 day | ||
Danny Ward | 1480 | None | 2 day | 4 | |
Alex Dshalalow | 1442 | None | 3 day | ||
Lawrence Cerrato | 1413 | None | 3 day | ||
Robert Bowman | 1400 | None | 3 day | ||
Nicholas Tadros | 1368 | None | 3 day | 4,5 | |
Pharoah pharel | 1363 | None | 3 day | ||
Gabriel Johnson Patino Fatz | 1357 | 1571 | 2 day | ||
Owen Deao | 1355 | None | 3 day | ||
Richard liu | 1355 | None | 2 day | ||
Eduardo Meza-Luna | 1346 | None | 2 day | ||
CARL FISHER | 1302 | None | 3 day | ||
Shreyan Mola | 1283 | None | 2 day | ||
mike yang | 1274 | None | 2 day | ||
Frank Abbate | 1255 | None | 3 day | ||
Brady MacKeen | 1248 | None | 3 day | ||
Shravan Kumar Laveti | 1238 | None | 3 day | ||
Ryan Allen | 2 day | ||||
--- Class D-800-1399 Section --- | |||||
Registrant Name | Rating | FIDE Rating | Sch | Byes | |
Christian Cooper | 1399/10 | None | 2 day | ||
Ilan Spector | 1390/12 | None | 2 day | ||
Ryan Yates | 1375 | None | 2 day | ||
German Llamas | 1348/16 | None | 2 day | ||
Aidan Fullem | 1330/23 | None | 2 day | ||
Coleman Campanella | 1319/21 | None | 2 day | ||
Yaseen Osman | 1302 | None | 3 day | ||
Sean Luong | 1295 | None | 2 day | ||
Evan Qian | 1292 | None | 2 day | ||
Krishna Bihari | 1264/09 | None | 2 day | 4 | |
Davey Ward | 1261 | None | 2 day | 4 | |
Justin Bleakley | 1211/10 | None | 2 day | ||
Seth Harless | 1203 | None | 2 day | ||
Anthony Reed | 1200 | None | 3 day | ||
Viraj Epuri | 1190 | None | 2 day | ||
Aadarsh Sundarapandian | 1144 | None | 2 day | ||
STEVE FALES | 1109 | None | 3 day | ||
Meera Jani | 1085 | None | 2 day | ||
Mark Gao | 1085 | None | 2 day | ||
Anaya Atara | 1075 | None | 2 day | ||
josh multack | 1060/04 | None | 3 day | ||
Sonam Jani | 1049 | None | 2 day | ||
Aditeya Vijaywargi | 990 | None | 2 day | ||
ERIC STOLEN | 910 | None | 3 day | ||
Braden Blackwell | 848 | None | 2 day | ||
--- Class E-Under 1200-Adult players Section --- | |||||
Registrant Name | Rating | FIDE Rating | Sch | Byes | |
Azari Dshalalow | 1198 | None | 3 day | ||
Brian Ordonez | 1133/22 | None | 2 day | ||
David Pratt | 1120 | None | 3 day | ||
Esteban Saenz | 1110 | None | 2 day | ||
Nicholas Lefort | 1069 | None | 3 day | ||
Sundarapandian Pandian | 962/14 | None | 2 day | ||
Eric Speer | 942 | None | 2 day | 3 | |
Albert Rodriguez | 899 | None | 2 day | ||
Akash Barathan | 892 | None | 2 day | ||
Tim Staley | 858 | None | 3 day | ||
Joshua Tashbar | 690/19 | None | 2 day | 4,5 | |
Roberto Montanez | 666/24 | None | 3 day | ||
ARCHIT KULKARNI | 639 | None | 2 day | ||
Stacey Gilbert | 589/05 | None | 3 day | ||
sue samuels | 517 | None | 3 day | ||
Edna Bowman | 144 | None | 3 day | ||
Trent Boyles | None | 3 day | |||
Jesse Whitley | 3 day | ||||
--- Class E-Under 1200-Scholastic players Section --- | |||||
Registrant Name | Rating | FIDE Rating | Sch | Byes | |
Yuriy Meshkov | 1196 | None | 2 day | ||
Stone Wang | 1158 | None | 2 day | ||
Arham Shah | 1132 | None | 2 day | ||
Parvati Chakrabarti | 1102 | None | 3 day | 1 | |
Jacob Vassiliev | 1037 | None | 2 day | ||
Jackson Blouet | 1009 | None | 2 day | ||
Gus Bleakley | 905 | None | 2 day | ||
Anon Fiskum | 855/21 | None | 3 day | ||
Benjamin Liao | 805/05 | None | 2 day | ||
Suraj Jani | 802 | None | 2 day | ||
Landon Meadors | 775/25 | None | 2 day | ||
Maleyna Ward | 765 | None | 2 day | 4 | |
Shyam Garg | 758 | None | 2 day | ||
Shiva Deepak | 700/12 | None | 2 day | ||
Shivbhagat Hegde | 676/15 | None | 2 day | ||
Luke Miller | 657/12 | None | 2 day | 3 | |
Maisie Bleakley | 524 | None | 2 day | ||
Param Dubal | 510/05 | None | 3 day | ||
Lily Sharma | 495 | None | 3 day | ||
Asher Roberts | 271/14 | None | 3 day | 3 | |
Roger CHEN | 101/08 | None | 2 day | ||
Lukas Teynor | 2 day | ||||
Willa Denver | None | 2 day | |||
Ryelle Green | 2 day | ||||
Xander Brink | 2 day | ||||
Maximilian Weaver | 2 day | ||||
Andrew Koger | 2 day | ||||
MATHEUS ALONSO | 3 day |